Tag: видал
Навивачите на Интер очекуваа поинаков одговор

Видал откако го бакна логото на Јуве: Ќе ја дадам душата за оваа цел, напред Интер!

пред 4 дена
чилеанецот е човек со „две лица“

ВИДЕО: Видал ги налути навивачите на Интер, па потоа ги израдува со гол против Јувентус

пред 5 дена
Чилеанецот верува во успех со Интер во Италија

Видал: Да се погрижиме да победиме на сите натпревари за да го освоиме Скудетото

пред 1 месец
Чилеанецот има проблеми со мускулот

Уште еден проблем за Конте, Видал е неизвесен за мечот во ЛШ против Шахтјор

пред 2 мес.
натпреварот се игра во среда од 21 часот

Антонио Конте без „големиот воин“ на клучниот натпревар со Шахтјор

пред 2 мес.
веројатно најубавиот гол во кариерата

ВИДЕО: Видал постигна голчиште за кое се зборува, Чиле победи против Перу

пред 2 мес.
Чилеанецот пред дуелот со „Кралевите“

Видал: Се надевам дека ќе може да прославиме победа, заедно со навивачите на Интер и на Барселона

пред 3 мес.
Конте ги користи засилувањата

ФОТО: Хакими, Видал и Коларов од првата минута за Интер против Беневенто

пред 4 мес.
кога исаза вежба...

ВИДЕО: Сопругата на Видал го привлече вниманието во Милано

пред 4 мес.
Барса му се заблагодари на Чилеанецот

ВИДЕО:Видал потпиша за Интер, Чилеанецот повторно со Конте

пред 4 мес.
конечно ќе му се исполни желбата на конте

Артуро Видал денеска на медицински прегледи, потпишува за Интер (ВИДЕО)

пред 4 мес.
медицински прегледи па потпис

ВИДЕО: Видал ги поздрави навивачите на Интер

пред 4 мес.
конте и видал повторно ќе соработуваат

Видал на лекарски прегледи во Милано, Конте конечно ќе го добие потписот на Чилеанецот

пред 4 мес.
ЧИЛЕАНЕЦОТ СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ОДИ НА ПРЕГЛЕДИ ВО МИЛАНО

Видал се враќа во Италија, во најомразениот клуб на навивачите на Јувентус (ФОТО)

пред 5 мес.
јувентус и интер на шопинг кај барселона

Барселона ослободи двајца играчи, одат во Јувентус и Интер

пред 5 мес.
ЧИЛЕАНЕЦОТ ЌЕ ГО НОСИ ДРЕСОТ НА ИНТЕР ВО СЛЕДНИТЕ ДВЕ СЕЗОНИ

Видал му кажа ДА на Интер, познато е колку ќе заработува по сезона (ФОТО)

пред 5 мес.