Ознака: видео
пред 35 мин.

ВИДЕО: Мертенс го стигна рекордот Марадона во дресот на Наполи

Соиграчот на Елиф Елмас во Наполи, Дрис Мертенс постигна гол за водство на неговиот тим на гостувањето кај Салцбург во третото коло од Лигата на шампионите. Со овој гол,...

пред 53 мин.

ВИДЕО: Лаутаро му донесе водство на Интер против „Милионерите“

Интер има минимална предност против Борусија Дортмунд по првото полувреме во дербито на вечерта во Лигата на шампионите на УЕФА. Лаутаро Мартинез успеа да искористи...

пред 2 часа

ВИДЕО: Лајпциг со пресврт до победа над Зенит, мега-гол на Ракитски

Лајпциг ја прекина лошата серија без победа откако со пресврт славеше против Зенит во 3 коло од групата Г во Лигата на шампионите на УЕФА. Рускиот тим поведе со прекрасниот...

пред 2 часа

ВИДЕО: Батшуаи и Пулишиќ супер замени за Челси во дербито со Ајакс

Челси победи на гостувањето во Холандија кај Ајакс со 1:0 во натпревар од 3 коло од групата Х во Лигата на шампионите на УЕФА. Домаќините постигнаа гол во првото полувреме...

пред 2 часа

ВИДЕО: Немаше дадено гол шест месеци па ги збуни присутните на „Ред Бул Арената“

Јарослав Ракитски буквално заборави како е да е израдуваш на постигнат гол во дресот на Зенит. Поминаа шест месеци од неговата реализација против Краснодар на 20 април...

пред 4 часа

ВИДЕО: Навивач на Ајакс ги провоцираше Англичаните па доби непријатен одговор

Ајакс и Челзи вечерва од 19 часот се среќаваат во Лигата на шампионите, како предигра на мечот се случи инцидент во Амстердам. Навивач на Ајакс од својот дом ги провоцираше...

пред 6 часа

ВИДЕО: Голчиште на Фелипе, Шкендија без проблеми против Силекс

Шкендија победи со головите на Фелипе, Ибраими и автоголот на Благојевиќ против Силекс убедливо со 3-0. Прекрасен беше голот на Фелипе за водство од 1-0 во Тетово кој ја...

пред 24 часа

ВИДЕО: Потоп на Црвена Звезда и Аталанта, победи на Реал и Псж, Дибала херој кај Јувентус

Екипите кои беа фаворити во третото коло од А-Д половината во Лигата на шампионите победија, Јувентус со пресврт, Тотенхем, Сити и ПСЖ убедливи. Реал Мадрид со голот на...

пред 1 ден

ВИДЕО: Колапс на Црвена Звезда во Лондон

Тотенхем има убелдива предност во Лондон против Црвена Звезда во  Б групата во Лигата на шампионите. Со головите на Кејн, Ламела ина два пати на Сон, Тотенхем  има  водство...

пред 1 ден

ВИДЕО: Тотенхем ја гази Црвена Звезда во Лондон

Тотенхем има убелдива предност во Лондон против Црвена Звезда по првиот дел во  Б групата во Лигата на шампионите. Со головите на Кејн и на два пати на Сон има убедливо...