Tag: вилјареал
уефа го одреди белфаст

Белфаст домаќин на Суперкупот

пред 2 мес.
ФУДБАЛСКА ЉУБОВНА ПРИКАЗНА

Рекордите на Унаи Емери во Лига Европа на УЕФА

пред 2 мес.
ЏЕЈМИ НИЗ НАСМЕВКА

ВИДЕО: Водителка се шокираше и расплака по промашувањето на Де Геа, Карагер и порача: Мораш да бодеш неутрална

пред 2 мес.
Откако го совладаа Манчестер Јунајтед во Гдањск

Унаи Емери: Среќен сум а сите во Виљареал сме горди, заслуживме да победиме

пред 2 мес.
историска прва титула за жолтата подморница

ВИДЕО: Виљареал е освојувач на Лигата на Европа, Жолтата подморница по пеналите подобра од Јунајтед

пред 2 мес.
нерешено во регуларниот дел

ВИДЕО: Без победник во регуларните 90.минути во Гдањск , Манчестер и Виљареал заминаа во продолженија

пред 2 мес.
израмнување во гдањск

ВИДЕО: Кавани го врати Јунајтед во игра , израмнување во финалето на ЛЕ

пред 2 мес.
подморницата плови кон трофејот

ВИДЕО: Виљареал има предност на полувремето во Гдањск

пред 2 мес.
тренерите ги соопштија составите

Официјални состави за финалето во Лига Европа

пред 2 мес.
СЕ НАДЕВААТ НА ПОМОШ ОД АНГЛИЧАНИТЕ

Финалето вечерва со големо внимание ќе се следи во Монте Карло: Монако навива за Манчестер Јунајтед

пред 2 мес.
ПОЛСКИТЕ ХУЛИГАНИ ПОВТОРНО НА СЦЕНА

ВИДЕО: Увертира за финалето на Лига Европа- фанови на Манчестер Јунајтед изедоа ќотек во Гдањск

пред 2 мес.
Може ли „Подморницата“ да слави против „Ѓаволите“ ?

Виљареал и Манчестер Јунајтед во битка за трофејот во Лига Европа

пред 2 мес.
со три различни клуба има петто финале во Европа Лига

Има само еден ваков тренер, ако сакате финале во Европа лига, земете го Емери

пред 3 мес.
историско финале за вилјареал

ВИДЕО: Арсенал погодуваше стативи, но не и гол, Вилјареал за прв пат финалист во Европа лигата

пред 3 мес.
екипата на Артета брка финале

Арсенал игра за финале во ЛЕ и за спас на сезоната

пред 3 мес.
ВЕЛИ БИЛЕ НЕПРЕПОЗНАТЛИВИ

Артета после поразот од Виљареал порачува: Уверен сум, можеме во финалето

пред 3 мес.