Tag: вимблдон 2019
Италијанецот за упорноста на Швајцарецот и силата на Србинот

Валентино Роси: Федерер е мојот херој и покрај поразот од Ѓоковиќ

пред 2 години
двајцата имаат по пет

ФОТО: Ѓоковиќ и Бјорн Борг имаат ист број на титули на Вимблдон

пред 2 години
речиси три милиони долари

Рекорден награден фонд, колку заработи Новак Ѓоковиќ со победата на Вимблдон

пред 2 години
поради нокаут од топчето

ВИДЕО: Малку недостасуваше да биде прекинато финалето во двојки

пред 2 години
смета дека србинот е фаворит

Мекинро предвидува: Ѓоковиќ ќе го победи Федерер со 3-1

пред 2 години
ЗА ПРВ ПАТ НА ВИМБЛДОН

Србинка од Крагуевац ќе го суди денешното финале кај дамите на Вимблдон 2019

пред 2 години
финале кај дамите од 15 часот

Серена Вилијамс за 24. Грен слем титула, Халеп по првата на Вимблдон

пред 2 години
полуфинале на најпрестижниот турнир

ВИМБЛДОН 2019: Надал и Федерер во тениска класика за пласман во финалето

пред 2 години
четири желби две места

ВИМБЛДОН 2019: Само две од топ 10 во полуфиналето

пред 2 години
ОГРОМЕН УСПЕХ ЗА ШПАНСКИОТ ТЕНИСЕР

ВИДЕО: Роберто Баутиста-Агут втор полуфиналист на Вимблдон

пред 2 години
по два часа игра

ВИМБЛДОН 2019: Ѓоковиќ го збриша Гофан за пласман во полуфиналето (ВИДЕО)

пред 2 години
започнува пресметката за полуфинале

ВИМБЛДОН 2019: Предизвикувачите против големата тројка во четвртфиналето

пред 2 години
СВИТОЛИНА И СТРИЦОВА ПОСЛЕДНИ ПАТНИЦИ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА ВИМБЛДОН

ВИДЕО: Комплетирани полуфиналните двојки кај дамите на Вимблдон

пред 2 години
ПОДОБРО РАНГИРАНИТЕ СПОРЕД ПЛАНОТ

ВИМБЛДОН 2019: Халеп и Серена Вилијамс први полуфиналистки (ВИДЕО)

пред 2 години
Тенис

ВИДЕО: Иванишевиќ пред 18 години го освои Вимблдон

пред 2 години
многу изненадувања во женска конкуренција

ВИМБЛДОН 2019: Четвртфинале кај дамите со само две од топ 10 фаворитите

пред 2 години