Tag: вимблдон 2019
ХАЛЕП НЕ ДОЗВОЛИ НОВО ИЗНЕНАДУВАЊЕ

ВИДЕО: Заврши бајката на Кори Гоф

пред 3 години
РИСК Е ПРВ ПАТ ВО ЧЕТВРТФИНАЛЕ НА ВИМБЛДОН

ВИДЕО: Сензација на Вимблдон,елиминирана првата тенисерка на светот

пред 3 години
како никогаш досега

ВИМБЛДОН 2019: Денеска се испишува историја на најпрестижниот турнир

пред 3 години
започнува втората недела

ВИМБЛДОН 2019: Осминафинале со полна програма, Ѓоковиќ, Федерер, Надал, Гоф…

пред 3 години
дали е се во ред ?

ВИДЕО: Серена Вилијамс падна на мрежа па едвај стана !

пред 3 години
по изведбата на „македонско девојче“

ФОТО: Премиерот Зоран Заев го покани Ѓоковиќ во Охрид , му посака успех на Вимблдон

пред 3 години
канаѓанецот без проблеми против опелка

ВИМБЛДОН: Раониќ обезбеди осминафинале

пред 3 години
Тенис

ВИМБЛДОН 2019: Ѓоковиќ и Гоф главни звезди на петтиот ден

пред 3 години
по елиминацијата на вимблдон

Кирјос: Точно е, сакав да го погодам Надал со топчето во гради, судијата беше ужасен (ВИДЕО)

пред 3 години
Рафа стигна до 50-тата победа на Вимблдон

ВИДЕО: Киргијос немоќен против расположениот Надал

пред 3 години
ако му е за утеха

ВИДЕО: Кудла загуби од Ѓоковиќ но го имаше најубавиот поен на мечот

пред 3 години
во мешани двојки по титула

Потврдено: Серена и Мари ќе настапат на Вимблдон

пред 3 години
шампионот на централниот терен

ВИМБЛДОН 2019: Новак Ѓоковиќ ја затвара денешната програма

пред 3 години
нема крај на инцидентите

ВИДЕО: Скандалозно однесување на Кирјос кој уште еднаш се „покажа“

пред 3 години
ќе има ли нови изненадувања

ВИМБЛДОН 2019: Федерер и Надал на вториот ден, шампионката Кербер започнува против Мариа

пред 3 години
за среќа немаше сериозна повреда

ВИДЕО: Настрада линискиот судија на Вимблдон

пред 3 години