Tag: вимблдон
Американката со прва реакцијата

Серена Вилијамс шокирана по одлуката на Вимблдон

пред 7 мес.
Супер вест за навивачите

Мареј: Ќе се вратам на теренот идната година

пред 7 мес.
Њујорк и САД засега одбиваат да го одложат УС Опен

УС Опен: Одлуката на Вимблдон ја разбираме, ние не го менуваме планот (ФОТО)

пред 7 мес.
поразително...

ВИДЕО: Федерер со реакција по одложувањето на Вимблдон

пред 7 мес.
За прв пат по Втората светска војна

ФОТО: Вимблдон и дефинитивно нема да се одигра годинава

пред 7 мес.
Додека сите чекаат одлука за Вимблдон

ВИДЕО: Федерер тренира на снег на Алпите, за да не заборавел да игра тенис 

пред 7 мес.
Хордорф го најави епилогот на тениската сезона

Ништо од Вимблдон, сите турнири на трева ќе бидат одложени

пред 7 мес.
дефинитивна одлука следната недела

Најпрестижниот тениски турнир во светот ќе се игра со публика или ќе биде одолжен

пред 7 мес.
Неизвесно одржувањето на најславниот тениски турнир

Можно е откажувањето и на Вимблдон

пред 7 мес.
Во опасност е главниот турнир во светот на тенисот

Веќе се заговара одложување на Вимблдон 2020

пред 8 мес.
Уште еден „симпатизер“ на Новак Ѓоковиќ

Новинарот на ESPN објасни зошто Ѓоковиќ не е најголемиот тенисер на сите времиња

пред 9 мес.
Замина и Осака

ВИДЕО: На Австралија Опен, младата американска сензација ја елиминира и актуелната шампионка Осака

пред 9 мес.
Го доби тоа што го заслужи

ФОТО: Престапникот кој ја нападна тенисерката Петра Квитова, доби 11 години затвор

пред 10 мес.
Кипранецот во нова улога

ФОТО: Маркос Багдатис станува тренер

пред 11 месец
Не се откажува така лесно големиот шампион

Федерер: Ќе играм на Вимблдон, а за потоа не сум сигурен

пред 1 година
таа е национален херој

ФОТО: Вимблдон и ја честита победата на Андреску на УС Опен

пред 1 година