Tag: вимблдон
СЛЕДНИТЕ НЕКОЛКУ МЕСЕЦИ СЕ КЛУЧНИ

Повредата проблем за Федерер: Нема да играм на Вимблдон, веројатно нема да можам ниту на Австралија Опен

пред 2 недели
НАЈАВУВА ЛИ ГОЛЕМО ВРАЌАЊЕ

Федерер конечно со добри вести: Најлошото е зад мене

пред 2 мес.
од голобрадо момче до најуспешниот во историјата

Новак Ѓоковиќ и Вимблдон: Српскиот тенисер за историја – Титула на Вимблдон и 20-ти гренд слем трофеј во кариерата

пред 5 мес.
финалето се игра од 15 часот

Лош знак за Ѓоковиќ пред финалето на Вимблдон

пред 5 мес.
ОБВИНУВААТ ЗА ДИСКРИМИНАЦИЈА

Фановите на Ѓоковиќ гневни: На Вимблдон ги тргале српските знамиња?

пред 5 мес.
ДОЈДЕ ДО ГОЛЕМИОТ ТРОФЕЈ

ВИДЕО: Детскиот сон стана реалност- Ешли Барти освојувачка на Вимблдон

пред 5 мес.
За прв пат во историјата жена во машкото финале

Хрватска судијка ќе го води финалето на Вимблдон

пред 5 мес.
ОДИ НА НОВА ТИТУЛА

Ѓоковиќ со признанието по мечот со Шаповалов ги изненади новинарите

пред 5 мес.
ЌЕ СЕ БОРИ ЗА ТРОФЕЈОТ ВО ЛОНДОН

ВИДЕО: Ѓоковиќ со 3:0 преку Шаповалов до ново финале на Вимблдон

пред 5 мес.
ЌЕ ИГРА ПРОТИВ ПОДОБРИОТ ОД ЃОКОВИЌ-ШАПОВАЛОВ

ВИДЕО: Беретини прв финалист на Вимблдон, лесно помина преку Хуркач

пред 5 мес.
Покажа храброст и квалитет, ова момче има светла иднина

ВИДЕО: Калин Ивановски и покрај повредата не се откажа, но загуби од Џонс на Вимблдон

пред 5 мес.
Во осминафиналето

ВИДЕО: Фантастичен поен на Калин Ивановски на Вимблдон

пред 5 мес.
во сабота во 15 часот

Плишкова-Барти финале на Вимблдон во женска конкуренција

пред 5 мес.
Очекувана победа на австралијанката

ВИДЕО: Ешли Барти подобра од Кербер за пласман во финалето на Вимлбдон

пред 5 мес.
Уште еден подвиг

Суперталентот Калин Ивановски се пласираше во осминафиналето на Вимблдон

пред 5 мес.
легендарниот швајцарец пред одлука за вимблдон

Федерер: Наскоро ќе решам, Швајцарецот пред одлука

пред 5 мес.