Tag: вимблдон
легендарниот швајцарец пред одлука за вимблдон

Федерер: Наскоро ќе решам, Швајцарецот пред одлука

пред 7 мес.
полека влегува во петтата деценија од животот

Федерер: Ќе морам да размислам за пензионирање

пред 7 мес.
прво негово полуфинале на вимблдон

Беретини е последниот полуфиналист на Вимблдон

пред 7 мес.
еден од најтешките порази во кариерата

СЕНЗАЦИЈА! Роџер Федерер елиминиран од Вимблдон! Полјакот не му даде на Швајцарецот ниту еден сет

пред 7 мес.
Србинот демонстрираше моќ

ВИДЕО: Ѓоковиќ без „капка пот“ во полуфиналето на Вимлбдон

пред 7 мес.
пораз на вториот фаворит медведев

Федерер доби џек-пот, анонимен противник во четвртфиналето на Вимблдон

пред 7 мес.
ќе се израмни со надал и федерер

Легендарниот тенисер: Фактите се тука, Новак станува најголем ако го освои Вимблдон

пред 7 мес.
швајцарецот доминираше за убедлива победа

ВИДЕО: Федерер го реши Италијанецот Сонего за четвртфинале на Вимблдон

пред 7 мес.
Во осминафиналето

ВИДЕО: Новак Ѓоковиќ во полна форма, Гарин немаше сила за изненадување

пред 7 мес.
се уште не е правиот момент

Федерер објасни зошто се уште не се пензионирал

пред 7 мес.
имам поважни приоритети од тенисот

Киргијос: Тенисот не е мојата прва , љубов , не сум гладен за успех

пред 7 мес.
третиот гренд слем пред полни трибини

Воодушевување за сите љубители на тенисот: Полни трибини на Вимблдон

пред 7 мес.
ПО ПОБЕДАТА ПРОТИВ ЧИЛИЌ ОД ХРВАТСКА

ВИДЕО: Руски тенисер за прв пат ќе игра во втората недела на Вимблдон

пред 7 мес.
ГО ОПРАВДА ПЦУЕЊЕТО

ВИДЕО: Ѓоковиќ со порака за провокаторите: Некогаш ги праќам кај што им е местото

пред 7 мес.
ОДИ КОН ИЗРАМНУВАЊЕ СО ФЕДЕРЕР И НАДАЛ

Ѓоковиќ успешно го продолжува патот кон трофејот на Вимблдон: Падна и Кудла со 3:0 во сетови

пред 7 мес.
убедливо се пласираше во 3 коло

Медведев со лекција по тенис , против Алкараз

пред 7 мес.