Tag: вирџил ван дајк
НЕ УСПЕА ВО СВОЈАТА МИСИЈА

Дефанзивецот не беше баш најросположен: Навивач сакаше селфи со Ван Дајк, но доби студен туш (ВИДЕО)

пред 1 месец
НЕ ЗНАЕ КОГА ЌЕ СЕ ВРАТАТ

Клоп околу настапот на неговите фудбалери на ЕУРО: Ако се подготвени нема да им скратам шансата на Хендерсон и Ван Дајк

пред 7 мес.
КОНЕЧНО МАЛКУ ДОБРИ ВЕСТИ ЗА КЛОП

ФОТО: Вирџил Ван Дајк се врати во Ливерпул, го одработи и првиот полесен тренинг по тешката повреда

пред 8 мес.
се претпоставува дека се навивачи на ливерпул

Пикфорд има закани по живот, хулигани сакаат одмазда за повредата над Ван Дајк

пред 12 мес.
повредата е сериозна

Клоп доби уште полоши вести за повредата на Ван Дајк, отсуството ќе биде долго

пред 12 мес.
Кога имаш доволно пари - се е можно

Ливерпул, со новиот договор, од Ван Дајк ќе направи дефанзивец со највисока плата на светот

пред 2 години
Реал офанзивно ќе делува на пазарот

Реал подготвува 250 милиони евра за двајца фудбалери

пред 2 години
Први критики за Ван Дајк

Руд Гулит: Ван Дајк одигра ужасно, поради него падна голот на Атлетико

пред 2 години
Можеби малку претерува?

Мекларен: Само еден фудбалер од денешниот Ливерпул би имал место во тимот на Јунајтед од 1999

пред 2 години
На полувреме „црвените “ имаат минимална предност

ВИДЕО: Ван Дајк за водство на Ливерпул во дербито на Англија

пред 2 години
Планови, планови...

Реал изгледа ја најде замената за Серхио Рамос

пред 2 години