Tag: влада на македонија
македонската и балканските федерации во влада

Спортот е најдобра афирмација на земјата, развојот на македонскиот бокс во нагорна линија

пред 1 месец
Неочекуван потег на Владата

ПЦР тестовите остануваат задолжителни за спортистите и покрај намалените мерки за заштита од Ковид 19

пред 3 мес.
Нема да се игра со заштитни маски

Нов Ковид-19 протокол за спортот во Македонија – тестови пред секој натпревар

пред 9 мес.
Протокол во фубалот за заштита од Ковид-19

Фудбалерите да се тестираат 72 часа пред натпревар, ќе потпишуваат изјави за одговорност

пред 1 година
Подготовките за новата сезона може да започнат

Владата ја тргна забраната: колективниот спорт во Македонија се враќа на голема врата

пред 1 година
под кои услови продолжува спортот

Владата ги објави мерките: Медицински протокол за враќање на тренинг

пред 1 година
ако се исполнат два услови

ФОТО: Без препорака на Владата на Македонија, Силекс ќе биде шампион доколку Вардар не добие лиценца

пред 1 година
И спортистите ќе добијат по 14.500 денари

Владата во наредните два месеци со минимална плата за спортските работници

пред 1 година
Реакција поради ситуацијата до коронавирусот

ФОТО: Фудбалските второлигаши не сакаат ваучери, бараат директна помош од Владата!

пред 1 година
Кошаркарските борилишта ќе „мируваат“

КФСМ ги одложува кошаркарските настани на неодредено време

пред 1 година