Ознака: ВМФЛ – ИСТОК
Второлигашот објаснува пред најавениот состанок

ФК Беласица: Имаме амбиции за влез во ПМФЛ, ќе ги почитуваме одлуките на ФФМ

пред 2 мес.
маестрален погодок од слободен удар

ВМФЛ- Исток: Здравков постигна неверојатен гол, Саса ја победи Плачковица (ВИДЕО)

пред 4 мес.
сите средби се играат од 14 часот

ВМФЛ: Продолжуваат натпреварите во двете Втори лиги

пред 4 мес.
струмичани остануваат лидери

ВМФЛ – ИСТОК: Беласица го победи Кожув во дербито

пред 8 мес.
кочанчани со триумф

ВМФЛ – ИСТОК: Осогово со селфи ја прослави првата победа на гости

пред 9 мес.
Беласица победи со 8-0

ВМФЛ – ИСТОК: Минимална победа на Тиквеш над Кит Го

пред 9 мес.
6. коло во втората лига

ВМФЛ-ИСТОК: Тиквеш победнички кај Саса, пораз на Осогово

пред 9 мес.
се враќа публиката на стадионите

ФОТО: Македонскиот фудбал се повеќе се гледа па и во Втората лига

пред 10 мес.
МЕЧЕВИ ОД 5. КОЛО

ВМФЛ – ИСТОК: Саса ја запре Брегалница од Штип

пред 10 мес.