Tag: вмфл
ДАМИТЕ ЌЕ ДЕЛАТ ПРАВДА ВО ШТИП

ВМФЛ: Женска судиска четворка за прв пат ќе дели правда на меч во втората лига

пред 3 мес.
тренерот на осогово се повлече од клупата по поразот од слога виница

ФОТО: Најпопуларниот второлигаш на социјалните мрежи бара нов тренер

пред 3 мес.
НЕМИРИТЕ ОД ШТИП ОСТАНУВААТ ВО ФОКУСОТ

По Брегалница и Тиквеш со реакција: Ќе се бориме за спречување на инциденти

пред 3 мес.
РЕАКЦИЈА ОД ШТИПСКИОТ КЛУБ

Брегалница: Таквите случувања не може да се оправдаат, носат штета на фудбалот воопшто

пред 3 мес.
одбрани пенал и уште десетина тешки шутеви

ВИДЕО: Второлигашот Осогово има голман за репрезентацијта, Велковски брани како Буфон

пред 3 мес.
Ефикасно коло на истокот

ВМФЛ: Велешта во финишот му откина бодови на Скопје, Брегалница и Тиквеш сигурни

пред 5 мес.
Промена во распоредот во ПМФЛ

Прволигашите ќе играат во сабота, дербито меѓу Пелистер и Вардар закажано за в недела

пред 5 мес.
заедничко за двата клуба е што „заборавија“ да победуваат

ФОТО: Второлигашки мајтап, Осогово ја пецна Беласица па доби експресен одговор

пред 5 мес.
Пред дуелот со Тиквеш

ГФК Осогово со Дилета Леота ги примамува новинарите да се акредитираат

пред 6 мес.
Подобрување на инфраструктурата

Од ФФМ најавија изградба на две нови трибини на градскиот стадион во Штип

пред 6 мес.
Реакција по поразот од Кожув

ГФК Осогово: Новиот Матераци доаѓа од Гевгелија, за ова се добива директен црвен картон

пред 6 мес.
Колото в недела го затвораат Тетекс и Кораб

Стартуваa и второлигашите, првата жена тренер во мак фудбалот тргна со победа

пред 6 мес.
Донација од ФФМ и од ОС Штип

ФОТО: Градскиот стадион во Штип доби 500 нови столчиња

пред 6 мес.
Натпреварите ќе се играат без публика

Извлечени двојките за првото коло од ВМФЛ, новата сезона почнува на 22 август

пред 7 мес.
во второлигашка конкуренција

ФК Росоман го сруши табуто во Македонија, жена ќе биде тренер на машки фудбалски клуб (ФОТО)

пред 7 мес.
кочанчани со светски манири

ВИДЕО: Можат да им позавидат многу големи клубови, Осогово е второлигаш но со манири од Премиерлигата

пред 7 мес.