Tag: Вотфорд
Го постигина 100 гол, неверојатна асистенција на Салах

ВИДЕО: Садио Мане се запиша во историјата на Премиер лигата

пред 1 нед.
Најдена е замената за Муњоз

Клаудио Раниери се врати во Премиер лигата, ќе го води Вотфорд

пред 3 недели
СОН СО ГОЛ ОД СЛОБОДЕН ГО КАЧИ ТОТЕНХЕМ НА ПРВОТО МЕСТО

ВИДЕО: Тотенхем на врвот на Премиер лигата како единствен максимален, реми меѓу Барнли и Лидс

пред 2 мес.
Вотфорд одлично се држеше против домаќинот на „Олд Трафорд“

ВИДЕО: Мектоминеј го однесе Јунајтед во 1/16 финалето од ФА Купот

пред 10 мес.
Уругваецот доби суспензија од три натпревари

Манчестер Јунајтед без Кавани против Астон Вила, Сити и Вотфорд

пред 10 мес.
Неочекувана елиминација на Вотфорд

ВИДЕО: Манчестер Јунајтед и Вест Хем без проблем до пласман во осминафиналето од Лига Купот

пред 1 година
Анчелоти има сериозен план

ВИДЕО: Евертон по стапките на Челси, Дукуре пристигна на „Гудисон Парк“

пред 1 година
рутинска победа на манчестер сити

ВИДЕО: „Граѓаните“ го демолираа Вотфорд, Астон Вила останува во игра во борбата за опстанок

пред 1 година
рајс испрати вистински „проектил“

ВИДЕО: Ова е голот кој ќе се прераскажува, Вест Хем го демолира Вотфорд

пред 1 година
Седум гола на два меча во Премиер лигата

ВИДЕО: Вотфорд со пресврт до победа над Њукасл, Антонио главен „чекан“ на Вест Хем

пред 1 година
Ноќ за паметење

ВИДЕО: Челси и Вотфорд до победа, Заха и Велбек постигнаа незаборавни голови

пред 1 година
Англичанецот постигна гол по девет месеци пауза

ВИДЕО: Дени Велбек со атрактивни ножички конкурира за гол на сезоната во редовите на Вотфорд

пред 1 година
СИТЕ ЧЕТИРИ ГОЛА ГИ ПОСТИГНАА ИГРАЧИ НА САУТЕМПТОН

ВИДЕО: Каква грешка на голманот на Вотфорд, Саутемптон запиша победа

пред 1 година
вотфорд останува во опасната зона

ВИДЕО: Родригез човек на одлука, минимален триумф на Барнли

пред 1 година
Луд крај на „Викариџ Роуд“, се беше решено во судиското продолжение

ВИДЕО: Прекрасни два гола во ремито на Вотфорд и Лестер – бомба на Чилвел и атракција на Довсон

пред 1 година
КАПИТЕНОТ ДИНИ ДОБИВА ПОДДРШКА

Бунт во Вотфорд, играчите се исплашени по потврдата за тројца позитивни на Ковид-19

пред 1 година