Tag: вта
финалето се игра утре

Осака и Азаренка во финалето на Мастерсот во Синсинати (ВИДЕО)

пред 2 мес.
повторно ќе се игра тенис во Вухан?

Коранавирусот е минато за Вухан, ВТА караванот се враќа во Кина

пред 4 мес.
И покрај пандемијата со коронавирусот

Клајстерс: Планирам да продолжам да играм тенис

пред 5 мес.
Шпанецот е голем песимист....

Надал најавува дебакл на тенисот

пред 6 мес.
Интересен предлог на швајцарецот

ФОТО: Федерер бара да се соединат машкиот и женскиот тенис

пред 6 мес.
самоизолацијата не влијае врз нејзиното расположение

ФОТО: Камила Џорџи е најсекси тенисерка од Италија

пред 7 мес.
Секој на свој начин се снаоѓа во карантин

ВИДЕО: „Жешкиот“ танц на украинската тенисерка Свитолина која е во карантин

пред 7 мес.
Паузата кај тенисот стана подолга

АТП: Тенисот е „замрзнат“ до 7 јуни, замрзнати се и рејтинзите

пред 7 мес.
Го промаши целиот терен, ама ја погоди публиката

ВИДЕО: Шмедлова од Словачка го изведе најлошиот сервис во историјата на тенисот

пред 8 мес.
Шарапова ги изненади фановите

ФОТО: Марија Шарапова во прозрачна халина на забава по повод доделувањето на оскарите

пред 9 мес.
Лина се враќа во старата форма

Ѓорческа со нов скок на ВТА листата

пред 9 мес.
Финале без ѕвезди

По 41 година во женското финале на АО ќе нема тенисерки од топ 10 на ВТА-листата

пред 9 мес.
Фаворитките си заминуваат дома

ВИДЕО: Австралија Опен остана без Плишкова, Бенчиќ и Свитолина

пред 9 мес.
Замина и Осака

ВИДЕО: На Австралија Опен, младата американска сензација ја елиминира и актуелната шампионка Осака

пред 9 мес.
Денеска почнува Австралија Опен

Еве како ќе се дели наградниот фонд од 71 милион долари на Австралија Опен

пред 9 мес.
Замина уште една легенда

Прочуената шпанска тенисерка замина во играчка пензија

пред 9 мес.