Tag: вујовиќ
Џентлменски потег на црногорецот

Ривалитетот настрана, за Вујовиќ, признанието за најдобар тренер сезонава му припаѓа на Лино Червар

пред 5 мес.
изненадувачка одлука...

Обрван испадна, Игор Вори ќе биде тренер на ППД Загреб

пред 5 мес.
вујо најавува кам-бек во Скопје

Вујовиќ не ја исклучува можноста да се врати на кормилото од Вардар

пред 5 мес.
Словенецот оптимист пред ЕП

Кавтичник: Атмосферата е одлична во тимот со Врањеш

пред 10 мес.
Душебаев со совет до раководството на Словенија

Талант Душебаев и удри „корпа“ на Словенија

пред 11 месец
Словенските медиуми го нападнаа Вујо

Партија покер со Вујовиќ изнесува 300. евра

пред 11 месец
Отказ за популарниот Вујо

Вујовиќ и официјално веќе не е селектор на Словенија

пред 11 месец
Марковски и дефинитивно ќе игра

Металург без Вујовиќ против Горење

пред 11 месец
Душебаев е неговата замена

Миленикот на „Комитите“ е пред отказ од селекцијата на Словенија

пред 12 мес.
Црногорецот има големи амбиции со хрватскиот гигант

Вујовиќ: Ваква понуда од Загреб не се одбиваше

пред 1 година
Втор мандат за Вујо во Загреб

Вујовиќ со кам-бек на клупата на ППД Загреб

пред 1 година