Tag: вулверхемптон
ДА СЕ ЗНАЕ КОЈ Е ГЛАВЕН

Мора да слуша: Хрватскиот дефанзивец се откажа од трансфер, бидејќи неговата сопруга не сакала да се отсели

пред 2 мес.
НЕ ДОЗВОЛИЈА ВУЛВЕРХЕМПТОН ДА ЈА ПРЕКИНЕ СЕРИЈАТА

Испишаа историја: Манчестер Јунајтед со 28 меча без пораз на гости во Премиер лигата

пред 2 мес.
тешко да добие работна дозвола

Вулверхемптон сака да донесе осуден криминалец со забрана за влез во Шпанија

пред 2 мес.
повторно ќе соработува со санто

Адама Траоре пред трансфер во Тотенхем

пред 3 мес.
ЗАСИЛУВАЊЕ ВО ДЕФАНЗИВАТА

Нуно решенијата ги бара во својот поранешен клуб: Тотенхем тргна по капитенот на Вувлерхемптон

пред 3 мес.
кошмарниот период е зад него

Играше против Арсенал пред 9 месеци и за малку ќе умреше на теренот. Денес се врати и постигна погодок

пред 3 мес.
НОВО ИМЕ НА ОЛД ТРАФОРД

Ги победија Арсенал и Тотенхем: Големата ѕвезда на Вулверхемтон доаѓа во Манчестер Јунајтед за 40 милиони евра

пред 3 мес.
ПРВ МЕЧ ОД НОЕМВРИ

По осум месеци се врати: Раул Хименез на терен прв пат по фрактурата на черепот

пред 3 мес.
„Волците“ договорија супер засилување

ФОТО: Талентираниот напаѓач на Барселона ќе игра во Премиер лигата

пред 4 мес.
ПОВТОРНО ПОРТУГАЛЕЦ

ОФИЦИЈАЛНО: Вуверхемтон го промовираше новиот тренер

пред 5 мес.
ПОВТОРНО ПОРТУГАЛЕЦ НА КЛУПАТА

Мурињо најверојатно станува минато за Тотенхем: Негов сонародник фаворит за наследник

пред 6 мес.
Домаќинот го запиша четвртиот пораз во низа

ВИДЕО: Драма на „Кревен Котиџ“ Траоре им донесе победа на Вулвс во 92 минута

пред 7 мес.
НАТПРЕВАРОТ БЕШЕ ВО ПРЕКИН 15 МИНУТИ

ВИДЕО: Страшната повреда на Патрицио ја фрли во сенка победата на Ливерпул- тренерот на Вулверхемтон откри детали околу неговата состојба

пред 7 мес.
ПОБЕДА БРОЈ 21 ВО СЕРИЈА

ВИДЕО: Манчестер Сити продолжува со доминацијата- Вулверхемтон најнова жртва

пред 8 мес.
Нерешено на „Сент Џејмс Парк“

ВИДЕО: Рубен Невес го спаси Вулвс од пораз кај Њукасл со ефектен гол со глава

пред 8 мес.
МАКЕДОНСКИОТ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ ВЛЕЗЕ ВО ФИНИШОТ И НЕ МОЖЕШЕ ДА ПОМОГНЕ

ВИДЕО: Вулверхемптон подобар од Лидс, само десет минути за нашиот Алисоки

пред 8 мес.