Tag: вулвс
Гибс постигна гол во 90 минута за три бода

ВИДЕО: Вулвс со неверојатен пресврт, Данк од херој до трагичар за Брајтон

пред 3 мес.
На „Молино“ се играше 108 минути, маратонот го доби Ливерпул

ВИДЕО: Диого Жота им пресуди на „Волците“, хорор повреда над Руи Патрицио

пред 5 мес.
Вулверхемптон е домаќин на шампионот

ФОТО: Ливерпул конечно со среден ред по меракот на Клоп, Жота го предводи нападот

пред 5 мес.
Новиот тренер на Челси

Тухел: Уживав многу и среќен сум со нашиот интензитет, немавме среќа да постигнеме гол

пред 6 мес.
„Сините“ покажаа поинаква игра но Вулвс одолеа на нападите

ВИДЕО: Луд пресврт на Барнли против Астон Вила, Тухел со бод дебитираше за Челси  

пред 6 мес.
Новиот тренер на Челси дебитира

ФОТО: Тухел верува на искусните, Пулишиќ и Вернер на клупа против Вулвс

пред 6 мес.
ПОРТУГАЛЕЦОТ ПО НОВИОТ КИКС НА ТОТЕНХЕМ

Мурињо: Важно е колку сме опасни и истовремено неамбициозни, за мене тоа е проблем

пред 7 мес.
Домаќините ја прекинаа низата порази

ВИДЕО: Нов шок за Челси, Нето им донесе победа на Вулвс во 96 минута

пред 8 мес.
Премиерлигашот се повеќе личи на Португалија

ВИДЕО: Не беше доволна португалската колонизација – ова е третиот дрес на Вулвс

пред 10 мес.
Интер – Леверкузен е дербито во најава

ВИДЕО: Базел и Вулвс ја комплетираа четвртфиналната шема во Лига Европа

пред 12 мес.
ОФИЦИЈАЛНИ СОСТАВИ ЗА НАТПРЕВАРИТЕ ВО ЛЕСТЕР И ЛОНДОН

ФОТО: Лестер без петмина провотимци, Солскјер со проверени сили во битката за ЛШ

пред 1 година
потешко е да се утне, отколку да се погоди

ВИДЕО: Вулверхемтон славеше, но Адама Траоре го има промашувањето на годината

пред 1 година