Tag: ждрепка
Ќе биде интересно ако повторо биде вака

ФОТО: Шкендија против Хесинки на генералната проба за ждрепката во ЛШ

пред 3 дена
Македонските одбојкари подготвени за противниците на ЕП

Љафтов: Ги знаеме противниците, и ќе одиме на ЕП да го покажеме најдоброто

пред 3 недели
Македонија ги дозна ривалите за претстојното ЕП во одбојка

Одбојкарите ги дознаа ривалите за претстојното ЕП: Ждрепката не судри со домаќинот

пред 3 недели
Вториот Грен Слем турнир сезонава стартува од понеделник

Оддржана ждрепката за „Ролан Гарос“: Ѓоковиќ „атакува“ на Надал пред финалето

пред 3 недели
познато во кој шешир се наоѓа нашата селекција

ФОТО: Македонија од третиот шешир ќе ги дознае противниците за ЕВРО 2022

пред 2 мес.
извршена ждрепката за сп

ФОТО: Репрезенативките ги дознаа противниците за СП 2023

пред 2 мес.
Македонскиот репрезентативец оптимистичен, но внимателен

Крстевски: Не треба да спиеме на тоа уво дека ќе успееме и овојпат поради претходните наши резултати

пред 2 мес.
Селекторот Бајиќ ја прокоментира ждрепката

Бајиќ: Не стравуваме од ниту една селекција по ждрепката, но секоја од нив е за респект

пред 2 мес.
Репрезентативците ги добија ривалите

ФОТО:Се повторува историјата: Македонската кошаркарска репрезентација ги доби истите противници!

пред 2 мес.
Денешната ждрепка одлучи

Македонските ракометарки со Романија ќе се борат за пласман на СП

пред 3 мес.
Последен предизвик во мундијалските квалификации

Македонските ракометарки во исчекување на денешната ждрепка

пред 3 мес.
Четвртфинална ждрепка во Нион

Лига Европа: Адеми и Ристовски со Динамо Загреб против Виљареал, Манчестер Јунајтед имаше среќа

пред 3 мес.
Можно е англиско полуфинале

Лига на шампиони: Баерн Минхен против ПСЖ, Реал Мадрид на мегдан со Ливерпул  

пред 3 мес.
Денеска ќе бидат познати двојките

Адеми и Ристовски во очекување на четвртфиналната ждрепка во Лига Европа

пред 3 мес.
СИТЕ ГО ПОСАКУВААТ ПОРТО

Ждрепката утре: Познати најдобите осум во Лигата на шампионите, можно е англиско дерби

пред 3 мес.
Променет е форматот

Женските фудбалски репрезентации на Македонија ги дознаа противниците за престојните квалификации

пред 3 мес.