Tag: ждрепка
Можно е англиско полуфинале

Лига на шампиони: Баерн Минхен против ПСЖ, Реал Мадрид на мегдан со Ливерпул  

пред 4 мес.
Денеска ќе бидат познати двојките

Адеми и Ристовски во очекување на четвртфиналната ждрепка во Лига Европа

пред 4 мес.
СИТЕ ГО ПОСАКУВААТ ПОРТО

Ждрепката утре: Познати најдобите осум во Лигата на шампионите, можно е англиско дерби

пред 4 мес.
Променет е форматот

Женските фудбалски репрезентации на Македонија ги дознаа противниците за престојните квалификации

пред 4 мес.
„росонерите“ немаа баш среќа во извлекувањето

Ибрахимовиќ ќе дели воспитни, дел од играчи на Милан се фрустрирани дека ќе мора да играат со Јунајтед

пред 5 мес.
Ждрепката е закажана за денеска во Нион

Адеми и Ристовски го очекуваат противникот во осминафиналето во Лига Европа

пред 5 мес.
За 18 дена шест натпревари

Македонија во август ја очекува маратонски претквалификациски циклус за пласман на СП

пред 5 мес.
Клубовите од Манчестер со сериозни гостински предизвици

ВИДЕО: Абрахам му донесе на Челси четвртфинале во ФА Купот

пред 5 мес.
Одредени беа двете групи

Куманово и ФТФ ги дознаа противниците за втората фаза во БИБЛ лигата

пред 6 мес.
Турнир кој доаѓа по евроквалификациите

Македонските одбојкари ги дознаа противниците за Сребрената Европска лига

пред 7 мес.
извлекувањето во Нион посака:

Лига Европа: Елмас и Наполи против Гранада , Адеми и Динамо ќе се соочат Краснодар, Милан ќе игра со Црвена Звезда

пред 7 мес.
денска ќе бидат одредени осминафиналните двојки

УЕФА ЛШ: Ждрепка за осминафинале, што не очекува на пладне во Нион

пред 7 мес.
Јунајтед го расипа планот на англичаните, интер на италијанцитге

Доминација на клубовите од Шпанија и Германија меѓу осминафиналистите во ЛШ

пред 8 мес.
ждрепката во цирих пресуди

ВИДЕО: Македонија против Германија, Романија, Исланд, Ерменија и Лихтејнштајн во квал. за СП во Катар 2022

пред 8 мес.
Се ќе биде познато на 7 декември

Македонија од 4 шешир ја чека ждрепката за квалификациите за Мундијалот во Катар

пред 8 мес.
Жрепката ќе се одржи во Цирих

Македонија на 7 декември ќе ги дознае противниците од квалификациите за СП во Катар

пред 9 мес.