Tag: жени
ТОРПЕДИРАН ГОЛОТ НА НАШАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

Дебакл за македонските фудбалерки: Северна Ирска 11 пати стрелаше во мрежата на Македонија

пред 2 мес.
ГОЛЕМ СКАНДАЛ ВО НАЈАВА

Од Јордан бараат итна истрага: Маж бил голман на женската репрезентација на Иран?

пред 2 мес.
ОДИ ПО УСПЕХ

Селекторот Ашаданов го објави поширокиот список за Евро- квалификациите

пред 3 мес.
ПО ДВА МЕЧА НУЛА ДАДЕНИ И 14 ПРИМЕНИ ГОЛОВИ

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Македонските фудбалерки со нов убедлив пораз- Австрија не декласираше во Скопје

пред 4 мес.
квалификации за светско

Македонија против Австрија на арената „Тодор Проески“ вечерва од 18 часот

пред 4 мес.
ДЕВОЈКИТЕ ПРЕД НОВА МИСИЈА

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Македонски фудбалерки се подготвуваат за мечот со Австрија

пред 4 мес.
започнуваат новите мундијалски квалификации

ФОТОГАЛЕРИЈА: Македонските фудбалерки пред нов мундијалски циклус, Андонова и Рочи предводнички

пред 4 мес.
ПРВИОТ МЕЧ НА ГОСТИ ВО САУТЕМПТОН

Кирил Изов го објави списокот: Познато со кои фудбалерки Македонија ќе напаѓа против Англија и Австрија

пред 4 мес.
ДОЈДЕ ДО ГОЛЕМИОТ ТРОФЕЈ

ВИДЕО: Детскиот сон стана реалност- Ешли Барти освојувачка на Вимблдон

пред 6 мес.
Загревање за завршницата на кошаркарската сезона

Денови на женска кошарка на МТВ 3, полуфиналињата и финалето од Купот на Македонија

пред 8 мес.
Убедлив пораз на ракометарките

ФОТО: Романија го згнасна мундијалскиот сон на Македонија

пред 9 мес.
Македонските ракометарки се подготвуваат за мундијалски квалификации

Симовски: Не треба да летаме високо и секој противник да го цениме

пред 10 мес.
хрватска е хит на првенството

ЕП ракомет Данска: Кој ќе игра во финалето, разврска на континенталниот шампионат (ФОТО)

пред 1 година
триумф за крај во квалификацискиот циклус

ВИДЕО: Македонија на „погон“ на Рочи и Шемсовиќ го совлада Казахстан

пред 1 година
нема лига шампиони за македонија

По падот на ЖРК Вардар, Македонија го загуби местото во Лигата на шампионите

пред 1 година
дали истата судбина ги чека и машкиот дел од турнирот

Европа останува без женски ракометен првак, откажан е Ф8 во Будимпешта

пред 2 години