Ознака: зенит
Гатузо верува дека ова е вистинскиот избор

Наполи ја најде замената на Мертенс во Зенит за скромни 15 милиони евра

пред 2 мес.
Бразилецот беше видно изненаден

ВИДЕО: Дрон му ја донесе наградата за играч на месецот на Малком

пред 3 мес.
Проблематичната Ксенија се вплетка во трговија со екстази

ФОТО: На ќерка на легендарен фудбалер и се заканува долгогодишен затвор

пред 4 мес.
Шпанскиот тренер не ги исполни очекувањата на Зенит

ОФИЦИЈАЛНО: Жоан Плаза веќе не е тренер на Зенит (ФОТО)

пред 5 мес.
Лајпциг и Лион се пласираа во најдобрите 16 во Европа

ВИДЕО: Валенсија и Челси во осминафинале од ЛШ, Ајакс ќе игра Лига Европа

пред 7 мес.
Домаќинот не реализираше пенал

ВИДЕО: Реми на „Местаља“, Челси и Валенсија ќе почекаат за пласман во осминафиналето

пред 7 мес.
конкуренцијата г носи интересна завршница

ЛШ: Лајпциг против Бенфика за потврда на пласманот во осминафиналето

пред 7 мес.
лајпциг води против зенит

ВИДЕО: Барселона се мачи со Славија Прага, Лајпциг води во Русија

пред 8 мес.
Прв триумф за Германците по четири меча пауза

ВИДЕО: Лајпциг со пресврт до победа над Зенит, мега-гол на Ракитски

пред 8 мес.
Прекрасна завршница од далечна

ВИДЕО: Немаше дадено гол шест месеци па ги збуни присутните на „Ред Бул Арената“

пред 8 мес.
Досега одигра само 64 минути за Зенит

По 55 дена без фудбал, Малком ја објасни ситуацијата со повредата

пред 9 мес.
Во групата Г од Лигата на шампионите

ВИДЕО: Зенит сигурен против Бенфика, Лион го совлада Лајпциг

пред 9 мес.
Фудбал

ФОТО: Лион – Зенит, прв меч конкуренцијата Г во Лигата на шампионите

пред 10 мес.
Сериозно засилување

ФОТО: Вил Томас нов играч на Зенит

пред 11 месец
Провокација на социјалните мрежи

ФОТО: Рускиот голман си „играше“ со градите на сопругата

пред 11 месец
Барселона го продаде напаѓачот

ВИДЕО: Зенит го потврди ангажманот на Малком

пред 11 месец