Tag: зидан
Французинот нема да може да смета на Валверде

Зидан во проблеми пред вечерашниот меч со Хетафе

пред 2 дена
дуелот со ливерпул се игра 180 минути

Зидан: Реал е потценет, двомечот со Ливерпул е најважен сезонава за клубот

пред 2 недели
Добри вести за „кралевите“

Еден Азар верува дека ќе биде подготовен за дуелот со Ливерпул

пред 2 недели
Револуција во „кралскиот“ тим

Реал Мадрид ќе продава шест ѕвезди за да ги купи Мбапе и Халанд

пред 3 недели
„Кралска мака“ во редот за врска

Проблем за Зидан, Крос и Валверде нема да може да играат против Ливерпул

пред 4 недели
Белгиецот одработи неколку полни тренинг сесии

ФОТО: Одлични вести за Зидан, Еден Азар е подготвен за настап против Елче

пред 1 месец
Реал Мадрид со изненадувачки потег

Зидан му „фрлил око“ на плејмејкерот на Милан, се подготвува и првата понуда

пред 1 месец
Во дербито со Атлетико Мадрид

ВИДЕО: Зидан не сакаше да го нападне судијата, навивачите во шок – „Кралевите“ оштетени за пенал

пред 1 месец
тренерот на кралевите е задоволен од епилогот во бергамо

Зидан по победата против Аталанта: На крајот најважен е резултатот, ниту збор за цвениот картон

пред 2 мес.
Убав гест на спонзорот на „кралевите“

ВИДЕО: Ауди со изненадување за Зидан и играчите на Реал Мадрид

пред 2 мес.
реал мадрид потврди

Зидан доби добри вести, нема Ковид-19, ама претседателот на Реал сега има корона проблем

пред 3 мес.
насмевка во моменти на агонија

ВИДЕО: Зидан го „преживеа“ поразот во Купот, ама не и сеирот на социјалните мрежи

пред 3 мес.
По елиминацијата од Алкојано

Зидан: Смирен сум, ќе видиме што ќе се случи во следните неколку денови

пред 3 мес.
на зидан не му се веруваше дека загуби од третолигаш

ФОТО: Реал Мадрид сензационално елиминиран, рекацијата на Зидан се прераскажува

пред 3 мес.
Во франција најавуваат транфер

Зидан го очекува Мбапе: Големите играчи само одлучуваат за кој тим ќе играат

пред 3 мес.
Совети имаше и за Азар

Зидан: Што сакате да направиме, да се откажеме од оваа сезона?

пред 3 мес.