Tag: зинедин зидан
Французинот со став да нема став

Зидан: Нема да го дадам моето мислење за Суперлигата, ништо, нула, не зборуваме за тоа

пред 18 часа
ГОЛЕМИ ПРОБЛЕМИ ЗА ЗИДАН, ИМА САМО 12 СЕНИОРИ

Неверојатна ситуација во Реал Мадрид: Вечерва мораат да победат, а останаа без уште еден клучен играч

пред 3 дена
НЕ САКА ДА ЗБОРУВА ЗА ИДНИНАТА

Новинарско прашање го налути Зидан: Вие немате поим што зборувате

пред 4 дена
ВО МАДРИД ГО ЧЕКААТ, ВО ПАРИЗ НЕ ПОМИСЛУВААТ ДА ГО ПУШТАТ

Мбапе во Реал? Ќе се борам со целата своја енергија тоа да не се случи

пред 4 дена
Французинот пред денешното Ел Класико

Зидан: Ќе се обидеме да ги спречиме нивните напади и добро да се поставиме против нивните добри страни

пред 2 недели
Реакција по натпреварот во Мадрид

Зидан: Чувствувам измешани емоции, Италија ми е во срцето, пет години поминав во Торино со Јувентус

пред 2 недели
БАРА ОД ИГРАЧИТЕ ДА РАЗМИСЛУВААТ САМО ЗА ТЕРЕНОТ

Му дојде преку глава: Зидан забранил едно име да се споменува во соблекувалната на Реал Мадрид

пред 3 недели
ВЕЛИ УМОРЕН Е ОД КОМЕНТАРИ

Зидан запрашан за Халанд: Не размислувам што ќе се случи следната година

пред 3 недели
Барем ќе се обиде да собере пари

Реал Мадрид ќе ги продава сите што се на позајмица за да ги купи Халанд и Мбапе

пред 3 недели
Нема да се случат најавените промени

Зидан останува во Реал Мадрид, нема намера да ја води Франција на СП во Катар

пред 1 месец
Се огласи тренерот на Реал Мадрид

Зинедин Зидан: Добро знаете што значи Кристијано Роналдо во Мадрид

пред 1 месец
„Кралевите“ вечерва гостуваат во Бергамо

Зидан: Можам да зборувам за повредените играчи, но среќен сум со тимот кој го имам

пред 2 мес.
уште еден играч отпаѓа поради повреда

Зинедин Зидан има уште еден проблем пред гостувањето кај Аталанта

пред 2 мес.
РЕАЛ МАДРИД ГО ЧЕКА ТЕШКА МИСИЈА ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

Големи проблеми за Зидан: Без половина тим на гостувањето во Италија

пред 2 мес.
КАКО ЛИ ФРАНЦУЗИНОТ ЌЕ ГО СОСТАВИ ТИМОТ?

Големи проблеми за Зидан: И Бензема под знак прашалник за гостувањето кај Аталанта

пред 2 мес.
РЕАЛ МАДРИД- КРАЛСТВО НА ПОВРЕДИТЕ

Никој нема проблеми како Зидан- апсолутни рекордери по број на повреди: „Не е само лоша среќа, загрижени сме“

пред 2 мес.