Ознака: златан ибрахимовиќ
Покрената е истрага за однесувањето на напаѓачот

Ибрахимовиќ го прекршил протоколот за заштита од Ковид-19 во Шведска

пред 3 недели
Расправијата со Газидис повод за промени

Ибрахимовиќ ќе го напушти Милан на крајот од оваа сезона

пред 3 недели
Швеѓанецот отворено за проектот

Ибраихмовиќ во војна со Газидис: Ова не е Милан што јас го знаев

пред 3 недели
ова може да му текне само на златан

ВИДЕО: Ибрахимовиќ се приклучи во борбата против расизмот и тоа на специфичен начин

пред 1 месец
сака да си игра со зборови

ВИДЕО: Ибрахимовиќ со „шифрирана“ порака на твитер, обајви каде ќе ја заврши кариерата ?

пред 1 месец
секој слободен момент го користи за уживање

ФОТО: Ибрахимовиќ ќе се рехабилитира во Шведска, има време и за мотори

пред 1 месец
„росонерите“ бараат решение за нападот

Ибрахимовиќ го натера Милан да купува напаѓач, двајца се во игра, по еден од Реал и Наполи

пред 1 месец
не му беше прв пат

ВИДЕО: Ибрахимовиќ пред 2 години му залепи таква шлаканица на противнички играч…

пред 1 месец
НОВ РЕБУС НА ИБРАХИМОВИЌ

Ибрахимовиќ: Јас сум половина бог, половина ѓавол (ФОТО)

пред 2 мес.
најава за летниот преоден рок

Михајловиќ со сензационална најава: Ибрахимовиќ ќе дојде во Болоња или ќе се врати во Шведска

пред 2 мес.
го „пецна“ ибрахимовиќ

Еднаш Интераш, засекогаш Интераш: Ето изјави дека до„смрт“ ќе навива за Интер

пред 2 мес.
швеѓанецот не знае дали ќе остане во милано

Ибрахимовиќ објави фотографија на Инстаграм, навивачите на Милан бараат да остане

пред 2 мес.
прекршок во време на престојот во шведска

ВИДЕО: Ибрахимовиќ го очекува сериозна казна во Шведска

пред 2 мес.
Напаѓачот сеуште нема потврдено каде ќе игра следната сезона

Јансон тврди дека има шанси Ибрахимовиќ да го смени Милан со Хамарби

пред 2 мес.
Продолжувањето на сезоната во Серија А повторно е загрозено

Златан се враќа во Милано, дел од клубовите тренинираат, но проблемот во Торино го кочи рестартот

пред 2 мес.
'Ржи не се држи

ВИДЕО: Ибрахимовиќ има неверојатна тетоважа на грбот

пред 2 мес.