Tag: златан ибрахимовиќ
КАЗНА КОЈА МОЖЕ ДА МУ СТАВИ КРАЈ НА КАРИЕРАТА

Бил дел од сопствеништво на спортска обложувалница: На Ибрахимовиќ му се заканува суспензија од три години

пред 7 дена
Ибрахимовиќ доби казна од еден натпревар

Златан ќе паузира против Пандев, Швеѓанецот казнет со еден натпревар

пред 1 нед.
Пиоли посочи дека немало навреди

Ибрахимовиќ ќе добие минимална казна за црвениот картон против Парма

пред 1 нед.
Ибрахимовиќ започнува актерска кариера и ја доби првата улога

ФОТО: Ибрахимовиќ во улогата на Антивирус, премиерата на филмот закажана за следната година

пред 2 недели
Швеѓанецот потврди дека ќе биде „Антивирус“

Ибрахимовиќ ја започнува актерската кариера со Астерикс и Обеликс

пред 2 недели
Преговорите завршиле успешно

Ибрахимовиќ прифатил да остане во Милан уште најмалку една година

пред 2 недели
ФАНОВИТЕ НА ФИОРЕНТИНА БЕСНИ

ВИДЕО: Ибра се врати со гол- требаше ли да биде поништен?

пред 1 месец
МИЛАН ЌЕ МОЖЕ ДА СМЕТА НА ЗЛАТАН

Ибрахимовиќ подготвен: Се врати на тренинг пред мечот со Манчестер Јунајтед

пред 1 месец
ЗЛАТАН ВО СВОЈ СТИЛ

„Враќањето на Богот“: Ибрахимовиќ на свој начин го најави враќањето во репрезентацијата (ФОТО)

пред 1 месец
Милан се подготвува за клучната битка на „Сан Сиро“

Одлични вести за Пиоли, Ибрахимовиќ ќе биде подготвен за реваншот со Јунајтед

пред 1 месец
Ветеранот со порака до управата на Милан

Ибрахимовиќ: Не знам дали ќе останам ќе видиме, ако Паоло Малдини сака  јас сум за

пред 1 месец
„АКО ЗЛАТАН МОЖЕ ДА ПОГРЕШИ МОЖЕТЕ И ВИЕ“

Говорот на Ибрахимовиќ на Сан Ремо е хит за кој пишува цела Италија: Јас сум Златан

пред 1 месец
МИЛАН ЌЕ МОРА БЕЗ ИБРАХИМОВИЌ

Пиоли вели мора да внимаваат против Верона: Ги победија Наполи и Аталанта, на Јувентус му зедоа бод

пред 2 мес.
ПОСЛЕ ПЕТ ГОДИНИ

Шведските медиуми најавуваат големо враќање: Ибрахимовиќ повторно ќе игра за репрезентацијата на Шведска

пред 2 мес.
СЕ ЖАЛАТ ДЕКА НЕ МУ БИЛО ПРВ ПАТ

ЛГБТ заедницата жестоко го нападна Ибра поради шега на Сан Ремо: Тој е хомофоб и расист

пред 2 мес.
КАКО МИЛАН ДА ГО ИЗДРЖИ ПЕРИОДОТ БЕЗ ИБРА?

Поранешниот тренер на Милан со совети до Пиоли: Ребиќ може да го замени Ибрахимовиќ

пред 2 мес.