Tag: златна топка
фудбалерот на Баерн искрено разочаран

Левандовски: Ме разнесе тоа што не ја добив Златната топка, Меси не беше искрен

пред 2 мес.
Закана до каталонците

Милер: Против Барселона ќе покажеме кој ја заслужи Златната топка

пред 2 мес.
само играчи од неговиот тим

Субјективниот Анчелоти посочи шестмина од Реал кои ја заслужувале Златната Топка

пред 2 мес.
Интересен одговор од Шпанецот

Гвардиола: Не можеме да кажеме дека не е фер Лео да ја освои Златната Топка

пред 2 мес.
Откако не ја доби Златната Топка

ВИДЕО: Нервозен навивач го искрши телевизирот поради Жоржињо

пред 2 мес.
Реакција по изборот на Франс Фудбал

Клоп: Ако не му ја дадете Златната Топка на Левандовски, тогаш не ја давајте воопшто

пред 2 мес.
МУ ИСПРАТИ ЧЕСТИТКА

Пеле со порака до Меси: Ја заслужи наградата со својот талент

пред 2 мес.
Некои работи едноставно не се „пишани“

ФОТО: Левандовски останува во друштвото на великаните кои немаат Златна Топка

пред 2 мес.
Разликата е 33 гласови

ФОТО: Меси ја освои Златната топка, но Левандовски не бил далеку од победа

пред 2 мес.
Искрена порака од аргентинецот

Меси: Левандовски лани требаше да ја освои Златната Топка

пред 2 мес.
Аргентинецот е недостижен

ВИДЕО: Лионел Меси по седми пат во кариерата ја освои „Златната Топка“

пред 2 мес.
Браво за бразилецот

Дани Алвеш со интересен предлог: Златната топка треба да ја добие Ериксен

пред 2 мес.
ПОЗНАТО КОИ ЌЕ БИДАТ ВО ТОП 3

Подобар од конкуренцијата: Лионел Меси денеска по седми пат ќе ја освои Златната топка

пред 2 мес.
интересна теза

Директорот на Франс Фудбал: Меси ја освои Златната топка? Тоа е една голема лага!

пред 3 мес.
дефинитивно еден од најголемите фаворити за наградата

Легендата на Барселона : Дајте му ја Златната топка на Левандовски или ќе му ја дадам јас мојата!

пред 3 мес.
ДО ЦЕРЕМОНИЈАТА ИМА УШТЕ ЕДЕН МЕСЕЦ

ФОТО: Се појави целиот список- Марка објави кој е наводниот освојувач на Златната топка

пред 3 мес.