Tag: Жозе Мурињо
Клубот се пофали

ФОТО: Автобусот на Мурињо пристигна во Рим, се е подготвено ….

пред 2 недели
Технологијата на помош

ВИДЕО: Мурињо со помош на дрон ги воочува сите грешки на тренинзите во Рома

пред 2 недели
НЕМАШЕ МЕСТО ЗА НЕГО КАЈ МУРИЊО

Од Италија во Франција: Синот на Клајверт од Рома заминува на позајмица во Ница

пред 2 недели
нов скандал

Перез открива разговор меѓу Мурињо и Озил: „Со девојка ти спиеше цел тим“ (ФОТО)

пред 2 недели
ЗАПОЧНА ЕРАТА НА ПОРТУГАЛЕЦОТ ВО РИМ

ВИДЕО: Рома со победа од 10:0 на првиот меч на Мурињо

пред 2 недели
НЕ ГО ШТЕДЕЛ НИ ПОРТУГАЛЕЦОТ

Објавени нови снимки во кои Перез удира по легендите: Сега на ред се Кристијано Роналдо и Мурињо

пред 3 недели
ГО ПОФАЛИ ГЕРЕТ САУТГЕЈТ

Мурињо: Сака ја имаше судбината на цела држава на свој грб, премногу е тоа за еден „клинец“

пред 3 недели
ВООДУШЕВЕН ОД АНГЛИСКИОТ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ

Мурињо си го избра играчот на ЕУРО 2020: Тој е апсолутно животно

пред 3 недели
НЕМА НИТУ ДА ТРЕНИЕРААТ СО ПРВИОТ ТИМ

Мурињо ја состави црната листа во Рома: Осум играчи ќе мора да го напуштат клубот

пред 3 недели
Португалецот со неколку пораки

ВИДЕО: Мурињо и официјално ја презема менаџерската палка на Рома

пред 3 недели
ВЕРУВА ВО ТУРЧИНОТ

Ди Марцио: Мурињо сака да го доведе Демирал во Рома

пред 1 месец
ПРОГОВОРИ ЗА НЕГОВИОТ ПРЕСТОЈ ВО ЧЕЛЗИ

Мурињо се правда: Не сум јас крив за Де Брујн

пред 1 месец
ПОВТОРНО МУ СЕ РАЗБУДИЛА СТРАСТА

Мурињо откри детали зошто ја прифатил понудата на Рома

пред 1 месец
НАВИВА ЗА ОСТРОВЈАНИТЕ

Мурињо: Сакам Шкотска да победи против Хрватска и да ја испише историјата

пред 1 месец
ДОАЃА ОД ИТАЛИЈА

Телеграф: Тотенхем го договориле новиот тренер- изборот прилично ироничен

пред 2 мес.
ГО АНАЛИЗИРАШЕ МЕЧОТ МЕЃУ АНГЛИЈА И ХРВАТСКА

Жозе Мурињо за Матео Ковачиќ: Лут сум му, го обожавам

пред 2 мес.