Tag: жрк куманово
Ждрепката во виена одлучи

ВИДЕО: ЖРК Куманово ќе игра против Галичанка Лвов во 3 коло од ЕХФ Купот

пред 1 година
талентираната грузивка доаѓа како големо засилување на куманово

Кетеван Венетски од следната сезона ќе го носи дресот на ЖРК Куманово

пред 1 година
тимовите кои ќе добијат вајлд карта ќе бидат познати за десет дена

ЕХФ одлучи: За Вардар има место во ЛШ, Е.Пелистер и ЖРК Куманово чекаат вајлд-карта

пред 1 година
Позитивни вести за женски ракомет

ЖРК Куманово по стапките на ЖРК Вардар и Кометал ЃП – пријави екипа во ЛШ на ЕХФ

пред 2 години
Симовски отсега само селектор

ЖРК Куманово и Симе Симовски спогодбено се разделија

пред 2 години
победа која ветува прогрес во следното коло

ЖРК Куманово гледа кон следната рунда во ЕХФ купот

пред 2 години
ПЕТТО ЗАСИЛУВАЊЕ ЗА АКТУЕЛНИОТ КУП ОСВОЈУВАЧ

Леонида Гичевска потпиша за ЖРК Куманово

пред 2 години
ново име кај актуелниот освојувач на купот

ЖРК Куманово се договори со Ангела Јанкуловска

пред 2 години
полски и чешки противници

ЕХФ КУП: Куманово и Металург ги добија противниците

пред 2 години
Македонскиот прволигаш ја официјализираше соработката

ФОТО: Симе Симовски една година на кормилото на ЖРК Куманово

пред 2 години