Ознака: зверев
„Длабоко им се извинувам на сите кои потенцијално ги загрозив“

ФОТО: Зверев и неговиот тим негативни на КОВИД-19, Германецот со порака до заразените

пред 2 мес.
австриецот и германецот слетаа во српската престолнина

ФОТО:Тим и Зверев пристигнаа во Белград, Ѓоковиќ срдечно ги пречека

пред 2 мес.
Прво финале во Австралија Опен за австриецот

ФОТО: Тим го „прелета“ Зверев и закажа финале со Ѓоковиќ

пред 6 мес.
Познати полуфиналните двојки кај дамите

ВИДЕО: Зверев го совлада Вавринка за пласман во полуфиналето

пред 6 мес.
Поради нередите во Колумбија

ВИДЕО: Федерер „прсна“ во плач по откажаниот меч во Колумбија

пред 8 мес.
Помладите тенисери итАат кон врвот

Гинтер Бресник: Некој од помладите во 2020 година ќе освои Гренд Слем турнир

пред 8 мес.
Швајцарецот со џентлменски потег

Федерер им ги враќа парите на фановите во Богота

пред 8 мес.
рекорд во тенисот

ФОТО: Федерер и Зверев играа пред 42.000 гледачи во Мексико Сити !

пред 9 мес.
Швајцарецот не се откажува на радост на фановите

Федерер: Во пензија ќе одам кога телото ќе ми каже

пред 9 мес.
најава

Федерер ја брани честа на ветераните на Мастерсот во Лондон

пред 9 мес.
може да биде најубавиот поен на турнирот

ВИДЕО: Неверојатниот Зверев со неверојатен поен го реши Надал

пред 9 мес.
Германецот импресиониран од Медведев

Зверев: Медведев е најдобриот тенисер во моментот

пред 10 мес.
втора мастерс титула за русинот годинава

ВИДЕО: Медведев го „почисти“ и Зверев за втора Мастерс титула во кариерата

пред 10 мес.
Одличен меч за Германецот

Зверев го совлада Беретини и закажа дуел со Медведев во финалето од Шангај

пред 10 мес.
Видно исфрустриран швајцарецот

ВИДЕО: Федерер збесна на судијата по доделениот поен на Зверев

пред 10 мес.
Надал се мачеше со шампањското

ВИДЕО: Европа слави победа над светот, Зверев одигра клучна улога

пред 11 месец