Tag: звонимир бобан
ОЧЕКУВА СУПЕР ИНТЕРЕСНО ФИНАЛЕ

Легендарниот Бобан го демантира она што многумина го мислат: Смешно е да мислите дека УЕФА ја фаворизира Англија

пред 3 мес.
Неочекуван расплет за „росонерите“

Бобан ги доби на суд, Милан ќе мора да му исплати 5 милиони евра

пред 10 мес.
швеѓанецот заврши со милан, можно е да ја заврши и кариерата

Ибрахимовиќ ќе го напушти Милан, причината е Звонимир Бобан и Паоло Малдини (ФОТО)

пред 2 години
Ќе го демантира ли тоа популарниот Ибра?

Газета: Ибрахимовиќ на крајот на сезоната ќе ја заврши својата кариера

пред 2 години
Ибра има свои услови за продолжување на договорот

Златан Ибрахимовиќ бара гаранции пред да го продолжи договорот со Милан

пред 2 години
ќе работи во светската куќа на фудбалот

Бобан доби отказ од Милан но веќе има нова подобра работа

пред 2 години
Се остварува црното сценарио за Милан

Звонимир Бобан го напушти Милан, следен е Малдини

пред 2 години
Повторно расправии во Милан

Звонимир Бобан и Пауло Малдини се пред заминување од Милан

пред 2 години
не размислува за враќање во милан

КАКА: Ибрахимовиќ е голем мотиватор, индивидуално но и за целиот тим на Милан

пред 2 години
Различно епохи

Пирло: Денешниот Милан се разликува од стариот – финансиската ситуација е многу полоша

пред 2 години
бобан во офанзива во мадрид

„Gazzetta“: Еден месец по потписот за Реал, Јовиќ оди на позајмица во клуб од Милано(ФОТО)

пред 2 години
звонимир бобан го договори хернандез

Фудбалер на Реал Мадрид потпишува за Милан

пред 2 години