Новак Ѓоковиќ ќе им приреди тениски спектакл на љубителите на тенисот во Белград, стартува „Адриа“ турнирот со цени за секого.

На овој турнир покрај Ѓоковиќ ќе настапат ѕвездите, Доминик Тим, Александер Зверев, Григор Димитров…

Цените се речиси симблични и се движат од 6 до 8 евра, зависи за кој дел од денот се однесуваат, но се прилагодени да може цело семјство да ужива во гледање на врвен тенис, порачува Ѓоковиќ.

Продажбата ќе се врши онлајн, турнирот се игра следниот викенд.