Стефанос Циципас со максимални 2-0 го реши Александер Зверев по речиси 75 минути игра и ја запиша втората победа на завршниот Мастерс во Лондон.

Гркот со стил и ас удар го доби последниот поен во победата која има четири едно по друго победи против Зверев, вечерва со 6-3 и 6-2.

Циципас сега има две победи во Лондон, шестиот тенисер во светот го  потврди пласманот во полуфиналето во Лондон со втората победа на турнирот.