Српската тенисерка Ана Ивановиќ се потсети на најуспешниот момент во нејзината кариера објавувајќи фотографија на социјалните мрежи.

Ивановиќ која веќе е во пензија, на денешен ден го освои Ролан Гарос со победата над Динара САфина од 6:4 и 6:3.

„Не можам да верувам дека поминаа 12 години. Секогаш е убаво да се потсетиш“ – напиша Ивановиќ на Твитер.