Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ на своите профили ја социјалните мрежи објави дека нејзиниот син добил братче.

„Гориме од љубов и среќа. Нашето момче доби мало братче.“ – напиша Ана.

Ана и нејзиниот сопруг, поранешниот репрезентативец на Германија Бастијан Швајнштајгер добиваат честитки на социјалните мрежи од нивните поддржувачи и пријатели.