Канадската тенисерка ги одработува завршните подготовки за настапот на овогодинешното издание на Вимблдон. Евгени Бушард и покрај слабиот ранкинг на ВТА листата привлекува големо внимание поради изгледот. Пропадниците на послилниот пол со нетрпение го очeкуваат нејзиниот прв меч на неофицијалното светско тениско првенство.

 

View this post on Instagram

 

c a t s u i t v i b e s

A post shared by Genie Bouchard (@geniebouchard) on