Легендарниот Федерер пристигна во Лондон каде од 1 јули ќе ја започне трката за деветиоит рекорден трофеј од Вимблдон. Тој на социјалните мрежи објави фотографија со назнака „се вратив“. Федерер е втор носител на неофицијалното светско тениско првенство и заедно со Новак Ѓоковиќ се главни фаворити за освојувањето на машкиот дел од турнирот.

 

View this post on Instagram

 

BACK😀

A post shared by Roger Federer (@rogerfederer) on