Новак Ѓоковиќ слободното време го користи за одмор во Хрватска, со сопругата Јелена  е на Корчула по триумфот на Вимблдон.

Најдобриот тенисер на денешницата објави фотографии кои во најмала рака се спектакуларни, неверојатна перспектива која покажува како ужива со сопругата.

За време на настапите на Вимблдон, Ѓоковиќ ја пееше традиционалната македонска песна „Македонско девојче“, изјави дека сака да го посети Охрид, потоа доби покана од премиерот Зоран Заев да ја посети  Македонија и Охрид, тој позитивно одговори на поканата.

 

Croatia

Gepostet von Novak Djokovic am Montag, 22. Juli 2019