Новак Ѓоковиќ пристигна во Рим каде веќе од следнава недела ќе учествува на АТП Мастерс турнир серија 1000.

Српскиот тенисер по пристигнување се фотографираше пред Колосеумот, а сликата на Инстаграм ја објави неговиот тренер Марјан Вајда.

Ѓоковиќ jа брани титулата на овој турнир, е во првото коло е слободен. Во второто ќе игра против Тејлор Фрик или Даниел Еванс.