Новак Ѓоковиќ од денеска е во Блеград, се подготвува за Балканската турнеа во која ќе анстапи во Задар, Бања Лука, Белград и Црна Гора.

Србинот ќе одигра егизибициски мечеви со Дамир Џумхур, ова ќе биде турнеа на која ќе го промовира тенисот, Македонија ја заборави.

Ѓоковиќ во Белград ќе настапи на турнирот „Адриа“ во негова организација на кој меѓу другите ќе настапат Доминик Тием и Григор Димитров.