Додека Новак Ѓоковиќ очекува да види каква ќе биде разврската по однос на неговата жалба, но и желба да настапи на Австралија Опен, се појави карикатура која предизвика различни реакции на социјалните мрежи.

Австралискиот весник „The Age“ објави карикатура на која светскиот рекет гори во контејнер за отпадоци…