Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон пристигна на Вимблдон во пресрет на женското финале меѓу Серена Вилијамс и Симона Халеп.

Мидлтон на финалето се појави без Меган Маркл, војвотката од Сасекс.