Руската тенисерка Марија Шарапова беше дел од забавата во Лос Анѓелес, по повод доделувањето на оскарите.

Петкратната победничка на Гренд Слем турнирите објави фотографија од забавата, на која таа е во ефектна полупрозрачна халина.

Многу од фановите беа воодушевени од нејзиниот изглед, но имаше и такви кои ја посоветуваа да повеќе внимание да му посвети на тенисот, каде испадна од топ 300 на ВТА листата.

 

 

тенис
избор
фото
марија шарапова
View this post on Instagram

 

Spent the evening in a sea of elegance in @maisonvalentino @pppiccioli #oscars2020

A post shared by Maria Sharapova (@mariasharapova) on