Русинот Данил Медведев го освои УС Опен, тој во финалето го победи Новак Ѓоковиќ и го запиша најголемиот успех во кариерата.

Медведев користи денови на заслужен одмор, Русинот се одмара пред финишот на сезоната, а го смени и имиџот, конечно е без брада, и се „пофали“ на социјалните мрежи.