Рафаел Надал и Стафанос Циципас ќе играат во големоот финале на турнирот во Барселона, Шпанија.

Ова е разврската по денешните полуфинални мечеви по кои Надал го соавлада Карено Буста со 2:0 а со овој резултат Цицпас славеше против Синер.

 

 

 

Финалето е закажано за утре од 10 часот по средноевропско време.