Белоруската тенисерка Арина Сабаленка продолжува со објавата на провокативни фотографии со скриени пораки до нејзините фанови на Инстаргам.

Тенисерката очигледно ужива во слободата која ја нуди Белорусија додека најголем дел од светот е во карантин поради Ковид-19.

 

View this post on Instagram

 

❌🔞🤗🤣

A post shared by Aryna Sabalenka🐅 (@sabalenka_aryna) on

Потсетуваме, во Белорусија нема изолација, активно е и фудбалското првенство а натпреварите се играат пред публика.