Марија Шарапова имаше силен старт на овогодинешниот Вимблдон, но учеството го заврши по првото коло поради повреда на зглобот.

Познатата тенисерка успеа да најде начин да закрепне и тоа на Медитеранот, на плажите во Италија.

Во жешко црвено бикини, згодната Русинка се разладуваше во медитеранските води, по што одмораше на убавата плажа.