Младата тенисерка, Наоми Осака која има 22 години на твитер објави фотографија со поза во која досега не сме ја виделе.

На провокативната фотографија постави ребус прашање, дали да објави нова…Осака е на 10 место на ВТА ранг листата, тенисот е во прекин поради пандемијата од коронавирусот.