Новак Ѓоковиќ тргна кон Токио, следува настап на ЛОИ и целта на Србинот е олимписко злато од тенискиот турнир.

Овој медал му недостасува во извонредно богатата кариера, мотивиран тргна на пат за Токио.

Ѓоковиќ со мотивациска порака на пат кон Токио, од него Србија очекува медал и тоа златен.

„Правец Олимпијада, чест ми е што сум дел од Олимпискиот тим, Србија до Токио“ – се пошегува Ноле.