Најдобриот светски рекет, Новак Ѓоковиќ ја започна 348 недела на врвот на АТП листата.

Откако финишираше завршниот АТП Мастер во Торино, објавен е изгледот на најновата АТП ранг листа, каде Ѓоковиќ е на врвот со 11 540 бодови, пред Медведев и Зверев.