Телевискиот гигант „Еуроспорт“ со анкета ги праша тениските фанови да го одберат најдобриот тенисер на сите времиња.

Навивачите, околу еден милион од нив, ги избраа Новак Ѓоковиќ за најдобар на сите времиња. Србинот во финишот ги победи Федерер и Надал.