Искусната Марија Чичак е делегирната за главна судијка за утрешното големо финале на машкиот дел од Вимблдон.

Во финалето за титулата ќе се борат Новак Ѓоковиќ и Матео Беретини.

Марија Чичак е судија во ВТА и на АТП турнирите од 2011 година.