Ник Кирјос кој во моментов е 44 тенисер на АТП литата, му ја честиташе победа на Лоренцо Сонега против Новак Ѓоковиќ.

Австралиецот коментираше на статусот на Сонега на Инстаграм, тој напиша дека оваа победа му е најголема во кариерата, Кирјос напиша:

„Тоа беше брилијантно“ – коментираше Кирјос.